03 czerwca 2019

Mobile First Index standardem dla nowych stron internetowych

1 lipca będzie ważną datą dla wszystkich właścicieli stron internetowych. Od tego dnia Google będzie automatycznie indeksował nowe domeny przy użyciu Mobile First Index.

Mobile First Index – znany od 2016 roku

Mobile First Index to mobilny indeks stron internetowych, z którym Google eksperymentuje już od listopada 2016 roku. Z kolei od marca tego roku koncern zaczął bardziej doceniać domeny, które posiadały dobrze zoptymalizowane strony mobilne. Im więcej inwestowaliśmy w wersję mobilną, tym większą korzyść odnosiliśmy. Widać to było szczególnie w pozycjach naszej witryny.

Standard dla nowych domen

Od lipca to, co do tej pory było dodatkiem, stanie się standardem. Wszystkie nowe domeny mają automatycznie podlegać pod Mobile First Index. Google tłumaczy to faktem, że nowe strony z reguły są przystosowane do indeksowania mobilnego.

– Przez lata, od ogłoszenia Mobile First Index, Google indeksuje sieć przy użyciu Googlebota na smartfony. Nasza analiza wykazała, że nowe witryny są na ogół dostosowane do tej metody – czytamy w oświadczeniu amerykańskiej firmy.

Firma zapewnia jednocześnie, że będzie „ostrożnie” wprowadzać tę nowość.

Co z resztą?

Właściciele nieco starszych domen nie muszą się w żaden sposób niepokoić zmianami. W przypadku pozostałych stron internetowych Mobile First Index będzie funkcjonował na obecnych zasadach. Oznacza to, że Google w dalszym ciągu będzie monitorował i oceniał witryny pod kątem gotowości do indeksowania mobilnego.

– W przypadku istniejących stron internetowych określamy ich gotowość do indeksowania po raz pierwszy na telefon komórkowy na podstawie ilości treści (w tym tekstu, obrazów, filmów, linków), danych strukturalnych i innych metadanych (na przykład tytułów i opisów, metatagów robotów). Zalecamy dwukrotne sprawdzenie tych czynników, gdy witryna zostanie uruchomiona lub znacząco przeprojektowana – radzi Google wszystkim, którzy do tej pory nie przeszli na Mobile First Index.

Źródło: searchenginejournal.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij