04 czerwca 2019

Google zaktualizowało główny algorytm! Jakie zmiany nas czekają?

W niedzielę na oficjalnym koncie Google SearchLiaison w serwisie Twitter pojawiła się informacja o aktualizacji głównego algorytmu wyszukiwarki. Została ona nazwana „June 2019 Core Update” i do użycia weszła 3 czerwca.

Oficjalna informacja

Duże aktualizacje algorytmu, o których informuje Google wychodzą kilka razy do roku. Ostatnia, „Florida 2”, miała miejsce w marcu i przyniosła środowisku to, czego wszyscy się spodziewali – drastyczne spadki pozycji.

– Jutro wypuszczamy szeroką aktualizację algorytmu, tak jak to robimy kilka razy w ciągu roku. Nazywa się ona „June 2019 Core Update”. Nasze wskazówki dotyczące takich aktualizacji pozostają takie same, jak dotychczas – poinformował Google w swoim niedzielnym tweecie.

Co więc radzi Google? To, co zwykle. Nic nie robić, nie podejmować żadnych pochopnych działań i cierpliwie obserwować.

– Tak jak w przypadku każdej aktualizacji, niektóre witryny mogą odnotowywać spadki lub wzrosty pozycji. Winne spadkom nie są same strony, zaś zmiany, jakich dokonujemy w naszych systemach przynoszą korzyści stronom, które wcześniej nie były nagradzane – przypomina koncern.

„Nie ma w niej nic szczególnego”

Każda zmiana algorytmu wywołuje w branży poruszenie i zmusza do przeanalizowania strategii pozycjonowania. Tymczasem, Danny Sullivan z Google wyjaśnia, że w najnowszej aktualizacji „nie ma nic szczególnego”.

– Nic specjalnego, ani „dużego”. Jest to podstawowa aktualizacja, jakie regularnie wprowadzamy. Chcieliśmy być bardziej pro konsumenccy i zamiast kazać ludziom się zastanawiać, co się stało, sami wyszliśmy z inicjatywą – tłumaczy Sullivan.

Źródło: Twitter Google

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij