Raport: Prawie 80% Polaków świąteczne zakupy robi przez internet

18 grudnia 2018

Raport: Prawie 80% Polaków świąteczne zakupy robi przez internet

Lightspeed Research na zlecenie firmy FedEx przeprowadził badanie dotyczące preferencji zakupowych Polaków, Węgrów i Czechów. Wynika z niego, że 79% z nas w tym roku prezenty świąteczne kupi za pośrednictwem internetu.

Internet niezwykle popularny

Polacy z każdym rokiem coraz bardziej przekonują się do zakupów w sieci. Wpływ na to ma wiele czynników: niższa cena, możliwość porównania wielu produktów jednocześnie oraz lepsza ochrona prawna konsumenta.

O tym, że pokochaliśmy zakupy w sklepach internetowych najlepiej świadczą liczby. Według badania przeprowadzonego przez Lightspeed Research na zlecenie FedEx 79% Polaków, 82% Czechów i 72% Węgrów tegoroczne prezenty świąteczne kupi właśnie w ten sposób.

Rządzi młodość

– Wśród naszych czeskich sąsiadów najmłodsza badana grupa faktycznie okazała się najbardziej zaznajomiona z tematem zakupów online. W grupie wiekowej 18-24 aż 89% badanych planuje świąteczne zakupy w sieci. W Polsce dominują nieco starsi internauci (25-34 z wynikiem 89%), a na Węgrzech największe zainteresowanie wykazują badani w grupie 35-44 lata (78%) – powiedział dyrektor zarządzający FedEx Express w Polsce Łukasz Wróbel.

Jednak seniorzy również nie zostają w tyle. Aż 65% Polaków w wieku 65+ ma zamiar kupić prezenty w sieci. Podobnie planuje zrobić 72% Węgrów i 76% Czechów.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie FedEx Express przez Lightspeed Research (Grupa Kantar) w drugiej połowie listopada wśród konsumentów z Polski, Czech i Węgier. W każdym z krajów w badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa 600 osób w wieku 18-89 lat. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI.

Źródło: money.pl/wirtualnemedia.pl

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
Cezary Bronszkowski

Powiązane wpisy

Komentarze

  • Afterweb napisał:

    17 stycznia 2019

    Nie ma się co dziwić, że tyle osób robi zakupy przez internet : ) tym bardziej przed samymi świętami, gdy mnóstwo ludzi chodzi po galeriach. Dodatkowo w internecie promocje nieraz są o wiele bardziej opłacalne niż w stacjonarnych sklepach. Jedynie wynik osób 65+ jest dla mnie ciekawy 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij

Analiza