18 października 2018

JavaScript coraz popularniejszym językiem. Pracownik Google radzi branży SEO poznanie go

John Mueller z Google przewiduje, że JavaScript będzie miało w najbliższych latach coraz większe znaczenie dla branży SEO. Dlatego radzi im, by poszerzyli swoje umiejętności o kodowanie w tym języku.

Ile JavaScript w SEO?”

Swoją opinią Mueller podzielił się w poście na portalu Reddit, który jeden z użytkowników zatytułował „Jak dużo muszę wiedzieć o JavaScript do SEO?”. Komentarz pracownika Google wynika z faktu, że skrypty JavaScript stają się coraz bardziej powszechne. Oznacza to, że branża SEO musi zdecydowanie lepiej je poznać i zrozumieć.

Co radzi Mueller?

Mueller wyróżnił cztery główne punkty, których trzeba koniecznie się nauczyć. Są to:

• Zrozumienie działania JavaScript,

• zrozumienie, gdzie JavaScript współpracuje z SEO,

• zrozumienie, gdzie JavaScript blokuje SEO,

• zrozumienie efektów, jakie daje JavaScript w innych wyszukiwarkach.

Według niego, osoby techniczne, które zajmują się SEO, dzięki powyższym poradom, będą świadczyły swoje usługi na wyższym poziomie.

Dyskusja na temat JavaScript

W komentarzach rozpoczęła się dyskusja na temat JS. Jeden z użytkowników wtórował Muellerowi, pisząc, że dobrze jest wiedzieć, jak działa JavaScript. Według niego większość SEO nie wie czym jest Angular oraz React, więc gdy się z nimi spotykają, to po prostu rezygnują. Jeżeli jesteście zainteresowani, co napisali pozostali uczestnicy tego wątku, kliknijcie tutaj.

Źródło: reddit.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Komentarze

 • Marek Stokowski napisał:

  18 października 2018

  Jak widać w dyskusji – zdanie osób na temat potrzeby znajomości JS jest podzielone. Moim zdaniem przydaje się ich znajomość… Jakie jest wasze zdanie?

  Odpowiedz
 • Jakub Wasielewski napisał:

  20 października 2018

  @Marek Stokowski – Idealne połączenie jest takie, kiedy seo-wiec zna się też na programowaniu. Szybko jest w stanie eliminować błędy czy też je nawet diagnozować. Uważam, że podstawy każdy powinien znać, dzięki temu łatwiej się pracuje:)

  Odpowiedz
 • Pozycjonowanie napisał:

  07 listopada 2018

  Być dobrym programistą i nie znać JS to jest trochę dziwne. Czy bardzo przyda się w SEO? I tak i nie. Zależy też jak napisane są aplikacje, czy obciążają stronę czy też przyspieszają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij