02 października 2018

Google potwierdza, że dokonało „drobnej” aktualizacji algorytmu

Co jakiś czas Google dokonuje aktualizacji swojego algorytmu. Taka sytuacja miała miejsce 27 września, co potwierdził pracownik koncernu Danny Sullivan.

Domysły potwierdzone

W piątek 28 września Barry Schwartz, dziennikarz portalu seroundtable.com, napisał na Twitterze post, w którym informował o wejściu w życie aktualizacji algorytmu, W tym samym tweecie oznaczył on Danny’ego Sullivana, by ten skomentował doniesienia Schwartza.

– Nasz algorytm jest bez przerwy aktualizowany. W przypadku większych aktualizacji będziemy nadal o nich informować, jak robiliśmy to do tej pory. Nie wprowadziliśmy jeszcze większej aktualizacji, ale w tym tygodniu weszła mniejsza – napisał pracownik Google.

Jak mała jest „Urodzinowa Aktualizacja”?

Aktualizacja została wprowadzona 27 września, czyli w 20. rocznicę powstania Google, w związku z czym została ona nazwana „Aktualizacją Urodzinową”. Jednak, czy rzeczywiście jest ona tak mała, jak określił to Sullivan? Barry Schwartz przyjrzał się bliżej sprawie i okazało się, że nie do końca.

Kiedy Google używa słowa „mniejsza”, oznacza to tyle, że dana aktualizacja nie miała wpływu na tak wiele stron internetowych, jak wcześniejsze aktualizacje – tłumaczy dziennikarz. Według jego obserwacji, oraz informacji z Google, aktualizacja z 27 września nie była tak duża, jak ta, która miała miejsce 1 sierpnia, o której pisaliśmy tutaj.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów, jak „mała” jest zmiana wprowadzona przez Google.

Narzędzia nie szaleją

Choć z powyższych tweetów wynika, jakoby zmiana algorytmu nie była aż tak mała, narzędzia do obserwowania jego zmian i wahań, mówią co innego.

Accuranker:

RankRanger:

SERPMetrics:

Źródło: Twitter/seroundtable.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
Cezary Bronszkowski

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij