30 sierpnia 2017

Co to jest optymalizacja strony i na czym polega?

Optymalizacja strony to podstawowy termin z zakresu pozycjonowania.

Są to wszystkie działania mające na celu dostosowanie treści na stronie i jej aspektów technicznych, żeby zwiększyć jej widoczność dla wyszukiwarek.

Strona dostosowywana jest do obowiązujących standardów. Pierwszym krokiem jest dokładny audyt seo, który ma za zadanie ustalić zakres niezbędnych poprawek. Audytor/seowiec sprawdza, które elementy są prawidłowo skonfigurowane, które wymagają naprawy, a które wymiany.

Optymalizacji na stronie podlegają:

– tagi
– adresy url
– teksty
– multimedia (grafika, audio, video)
– wtyczki
– struktura strony
– kod strony
– czas ładowania
– linkowanie wewnętrzne

Na czym polega optymalizacja tekstu na stronie?

W trakcie audytu seo strony powinna zostać wydana rekomendacja dotycząca tekstów: czy wymagają one optymalizacji czy wymianie. Niewskazane jest upychanie do starych tekstów na siłę fraz kluczowych. Takie działania odstraszają użytkowników i nawet jeżeli zwiększą widoczność strony, to na pewno nie przełoży się to na konwersję.

Oczywiście, w tekstach na twojej stronie powinny pojawiać się słowa i frazy kluczowe, zarówno z krótkiego, jak i długiego ogona (short tail, long tail). Powinny one jednak pojawiać się w naturalny sposób.

Słowniczek SEO:

Short tail — krótka, ogólna fraza. Przykład: trampki

Long tail — dłuższa i bardziej rozbudowana fraza kluczowa, niekoniecznie typowa, bardzo precyzyjna. Przykład: granatowe męskie trampki wrocław

Na czym polega optymalizacja multimediów?

Zdjęcia, video i audio również wpływają na pozycjonowanie się strony. Elementy o zbyt dużym rozmiarze mogą spowalniać czas uruchomienia — ten czynnik wpływa też bezpośrednio na wskaźnik odrzuceń!

Czas ładowania się strony możesz sprawdzić dzięki temu narzędziu: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Pamiętaj, by odpowiednio nazywać pliki. Zdjęcie o nazwie „foto72367284627.jpg” nie będzie wspomagać pozycjonowania, ale już „the-first.jpg” jak najbardziej. Nie warto też pomijać znacznika ALT (takt alternatywny zdjęcia).

Ten artykuł nie wyczerpuje całkowicie tematu optymalizacji strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych aspektach pozycjonowania on-site, mogą zainteresować Cię też artykuły:

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij