26 kwietnia 2019

Błąd Google może wpływać na indeksowanie stron

W piątek Google za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformowało o istotnym błędzie, który może wpływać na indeksowanie stron internetowych. Najboleśniej odczują go użytkownicy urządzeń przenośnych.

Google wie o problemie

Amerykański koncern otrzymywał informacje od właścicieli stron internetowych, że z wyszukiwarką jest dość poważny problem. Mianowicie do niektórych domen Google dobierał adres URL, który nie był z nimi powiązany. Szczególnie widoczny jest on na urządzeniach mobilnych.

Ścieżki nawigacyjne (ang. breadcrumbs) pokazują pozycję strony w hierarchii witryny i pojawiają się pod tytułami w wynikach wyszukiwania.

Firma nie zdradziła, czy problem ten jest powiązany z indeksowaniem, raportami Google Search Console, czy komunikatami o błędach, które notorycznie pojawiały się w ostatnich tygodniach.

Jak rozwiązać problem?

Niestety, Google nie podało żadnych rozwiązań, jakie mogą zastosować webmasterzy czy eksperci od SEO. Jednak istnieje możliwość upewnienia się, czy z naszą domeną wszystko jest w porządku. Jeżeli mamy podejrzenia, co do błędnego adresu URL, należy skorzystać z Search Console. Wystarczy wpisać w  narzędziu „inspekcja URL” adres naszej domeny.

Do 4 razy sztuka?

Użytkownicy GSC są bardzo niezadowoleni z korzystania z tego narzędzia. Wyżej opisany błąd jest już 4 w tym miesiącu, o jakim informuje Google. Póki co, problem z indeksowaniem nie został rozwiązany, zaś firma zapewnia, że będzie informować o postępach.

Źródło: Twitter/searchengineland.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij