09 maja 2019

Googlebot zaktualizuje się wraz z przeglądarką Chrome

Tegoroczny I/O trwający od 7 maja do 9 maja przyniósł interesującą zmianę dotyczącą Googlebot. Jest ona istotna dla każdego, kto zajmuje się pozycjonowaniem stron www.

Mowa tutaj o jego aktualizacji, która będzie występowała tak samo często jak Chrome. Oznacza to, że Googlebot zostanie uaktualniony wraz z każdą nowelizacją przeglądarki. Kolejną ważną informacją jest fakt iż od tej pory renderowanie stron będzie odbywało się przez najnowszą wersję przeglądarki Chrome, która została oznaczona numerem 74. Przypomnijmy, że do tego czasu Googlebot korzystał z wersji 41.

Warto wspomnieć, że przedstawiciel z Mountain View oznajmił, iż Googlebot ma ponad 1000 nowych funkcji. Wśród nich:

  • ES6 oraz nowsze atrybuty JavaScript;
  • IntersectionObserver dedykowany do tzw. lazy-loading;
  • Interfejsy API komponentów v1;

Martin Splitt (autor oficjalnego komunikatu) przyznał, że wciąż mogą występować pewne ograniczenia, które są związane z renderowaniem JavaScript. Mowa tutaj między innymi o tym, że nowelizacja Googlebota nie zmienia sposobu renderowania elementów strony w JavaScript, w tym znaczeniu, że będzie się ono nadal dwuetapowe.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij