21 lutego 2024

Wyszukiwarka od OpenAI – co wiemy?

Google średnio radzi sobie ze sztuczną inteligencją. Mimo starań i wytężonej pracy, rozwiązania udostępnione przez korporację zbierają mieszane recenzje, a pierwsze problemy pojawiają się już na etapie ich promocji. Nowy model Gemini, który zastępuje Barda, ma ponoć przewyższać swojego największego rywala, ChatGPT-4. Potwierdzają to testy, których wyniki pokazano w materiałach promocyjnych. Jednak OpenAI może odwdzięczyć się za wchodzenie w ich kompetencje. Niedawno pojawiły się pogłoski o pracy nad nową wyszukiwarką. Czy ma szansę zastąpić Google? Co wiemy o tym projekcie? 

Spis treści:

 1. OpenAI, Bing, Microsoft – silna drużyna
 2. Czy OpenAI ma szansę z Google?
 3. OpenAI na rynku wyszukiwarek – wciąż w sferze plotek

OpenAI, Bing, Microsoft – silna drużyna

Na ten moment nie ma jeszcze informacji odnośnie tego, czy wyszukiwarka OpenAI będzie wbudowana w ich flagowy produkt czy też będzie niezależna od ChatGPT. Częściowo ma opierać się na wyszukiwarce Microsoftu, czyli na Bingu. Już w tym momencie Bing Chat zdaje się konkurować z Google, wykorzystując sztuczną inteligencję, która wspomaga się wyszukiwaniem i wzbogaca swoje odpowiedzi o jego wyniki. Pozostaje pytanie, czy w tej sytuacji, duet OpenAI oraz Microsoft może coś jeszcze zrobić, aby zagrozić Google. 

Czy OpenAI ma szansę z Google?

Chociaż Bard i Gemini niekoniecznie spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród entuzjastów sztucznej inteligencji, jako wyszukiwarka Google wciąż wydaje się nie mieć sobie równych. ChatGPT jako aplikacja internetowa w 2 miesiące dokonał tego, do czego tacy giganci jak Facebook czy Instagram dochodzili latami. Dzisiaj liczy 180 milionów użytkowników. Jednak to wciąż za mało, aby na poważnie walczyć z Google. Najpopularniejsza wyszukiwarka ma około 4 miliardy osób po swojej stronie. 

OpenAI na rynku wyszukiwarek – wciąż w sferze plotek

Pogłoska o tym, że OpenAI planuje wypuścić własną wyszukiwarkę rozpoczęła się od artykułu w internetowym dzienniku The Information. Jednak póki co, wciąż nie można stwierdzić, czy faktycznie trwają prace. Informacja ta nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia. Skąd więc wzięła się ta plotka? We wstępie wyżej wspomnianego artykułu możemy przeczytać, że od “osoby z wiedzą na temat planów OpenAI”. Popularna teoria głosi, że rozpuszczenie takich wieści ma odwrócić uwagę od ogłoszenia przez Google modelu Gemini. Czas pokaże, czy było w nich ziarno prawdy. 

  Przyjmuję do wiadomości, że moje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania/wnioski.
  Dowiedz się więcej na temat ochrony Twojej prywatności
  Udostępnij dalej

  Podobał Ci się artykuł?

  Zobacz naszą ofertę!

  The First

  Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

  Dodaj komentarz

  Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

  Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

  Zamknij