26 kwietnia 2019

Nowa funkcjonalność na Facebook. Zdjęcia w 3D w Stories

Mark Zuckerberg przyzwyczaił nas, że Facebook bez przerwy ewoluuje. Niektóre zmiany są niemal niezauważalne, inne odbijają się szerokim echem. Bez wątpienia do tego drugiego grona zalliczymy nową funkcjonalność – zdjęcia 3D w Stories.

Hegemon na rynku social media

Facebook to bez wątpienia najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce. Według danych z marca tego roku, konto na tym portalu ma niemal 15,5 mln osób. 30% z nich to mężczyźni i kobiety w wieku 25-34 lata.

Stories, czyli relacja

W ciągu ostatnich lat Facebook mocno się zmienił. Firma stara się przyciągać nowych użytkowników oraz zatrzymywać starych poprzez wprowadzanie nowych funkcji. Otrzymaliśmy nie tylko przyciski reakcji (ha ha, wrr, itd.), ale także Facebook Stories, czyli relacje. Są one niemal identyczne, jak te na Instagramie. Teraz wszyscy miłośnicy dzielenia się swoimi przeżyciami, ale również marki i firmy obecne na platformie, otrzymają coś, co od października 2018 roku funkcjonowało jedynie na naszych tablicach – zdjęcia w 3D.

3D – sprawdź z każdej strony

Użytkownicy mogą już dodawać zdjęcia 3D do Stories, jednak proces ten nadal rozpoczyna się na tablicy. Należy najpierw załadować fotografię i kliknąć „udostępnij”. Następnie zostaniemy zapytani, czy chcemy podzielić się nią na tablicy, czy w Stories.

Stories ze zdjęciami 3D funkcjonują na takiej samej zasadzie, jak każda inna historia. Są wdoczne przez 24 godziny, zaś użytkownicy mogą zobaczyć, kto obejrzał Stories, zareagował i na nie odpowiedział.

Nie wszyscy skorzystają

Jednak zanim dodamy zdjęcie w 3D do naszego Stories, musimy mieć odpowiedni sprzęt. Do tej pory można je było tworzyć wyłącznie na iPhoneach z dwoma obiektywami. W najbliższych tygodniach sytuacja ulegnie poprawie, bowiem Facebook już w maju wprowadzi możliwość tworzenia i udostępniania zdjęć 3D na Androida, zaczynając od telefonów marki Samsung Galaxy.

Możemy także skorzystać z komputera stacjonarnego i za jego pomocą stworzyć zdjęcie 3D. Proces ten jest jednak bardziej skomplikowany, choć pozwala na uzyskanie lepszych efektów i daje większą możliwość personalizacji zdjęcia.

Źródło: searchenginejournal.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij