13 lutego 2024

Koniec Barda! Gemini całkowicie zastępuje start model AI od Google

Google lubi od czasu do czasu zrobić rebranding swoich narzędzi i nie tylko. Dawne Google Data Studio, teraz nazywa się Looker Data Studio, a Webmaster Guidelines, czyli wskazówki dla webmasterów zmieniły się w Google Essentials. Główne aktualizacje algorytmów przemianowano też na systemy rankingowe. Jednak te modyfikacje zwykle miały na celu zmianę postrzegania niektórych kwestii związanych z funkcjonowaniem wyszukiwarki. W momencie, gdy Bard został wymieniony na Gemini, poszedł za tym również rzekomo skok technologiczny. 

Bard i Gemini – od grudnia razem 

Google ogłosiło pracę nad Gemini, ich najbardziej wydajnym modelem AI, już na początku grudnia ubiegłego roku. Wówczas też doszło do połączenia go z Bardem, dotychczas będącym odpowiedzią wyszukiwarki na ChataGPT. Do niedawna testować ten duet mogli jedynie użytkownicy z USA. Teraz jednak Bard odszedł w niepamięć, a Gemini zastąpiło go na stałe. Model ten obecnie obsługuje 40 języków. Mogą z nim porozmawiać również Polacy. 

Jak Gemini wypada w porównaniu z ChatemGPT-4? 

Niestety, zarówno Bard, jak i Gemini to modele, które zaliczyły solidne potknięcia już na etapie promocji. W przypadku tego pierwszego, grafika promująca zawierała błędne informacje. Natomiast w drugiej kampanii Google przeszarżowało, pokazując mocno podkręcony filmik z udziałem najnowszego modelu AI.Reakcją użytkowników ze Stanów Zjednoczonych na takie metody promocji, a także na rzeczywiste umiejętności bota, było rozczarowanie.

Przeczytaj o tym więcej w naszym artykule o Gemini

Wszystko wskazuje na to, że ChatGPT-4 cieszy się jednak większym zaufaniem niż modele sztucznej inteligencji od Google. Chociaż oprogramowanie od OpenAI nie jest bez skazy i także potrafi halucynować fakty, to zdobyło ono już rzeszę wiernych wyznawców. Tymczasem Gemini, które w testach osiągnęło lepsze wyniki od GPT-4, wciąż zbiera niepochlebne opinie. Teraz także od Polaków. 

  Przyjmuję do wiadomości, że moje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania/wnioski.
  Dowiedz się więcej na temat ochrony Twojej prywatności
  Udostępnij dalej

  Podobał Ci się artykuł?

  Zobacz naszą ofertę!

  The First

  Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

  Dodaj komentarz

  Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

  Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

  Zamknij