01 grudnia 2022

Keyword Surfer – darmowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome

Zastanawiacie się czy za wszystkie przydatne w SEO narzędzia trzeba płacić? Chcielibyście uzyskać trochę informacji za darmo? Wcale nas to nie dziwi. Kupowanie różnych programów, z których później niekoniecznie trzeba być zadowolonym nie jest pozytywnym doświadczeniem. Dlatego też postanowiliśmy przedstawić Wam ciekawe rozszerzenie, z którego możecie skorzystać za darmo!

Keyword Surfer – instalacja

By używać tego darmowego narzędzia należy korzystać z przeglądarki Chrome. W momencie, w którym już ją mamy, przechodzimy do dodania rozszerzenia.

Co zmieni się po wdrożeniu rozszerzenia? Zobaczycie nieco odmienioną listę wyników wyszukiwania. Mianowicie pojawią się pod Title różne informacje. Między innymi ta, która dość mocno nas intryguje.

Keyword Surfer – zmiana Title

Doskonale wiecie (jeśli czytacie nasze artykuły 😉 ), że Google lubi zmiany. Dotyczą one między innymi podmieniania metadanych na takie, które wg Google lepiej opisują zawartość witryny. Tym samym osoby zajmujące się ich tworzeniem mają nie lada zagwozdkę. Muszą bowiem ułożyć Title i dopasować do niego frazy tak, by faktycznie miały jakąś moc. Jak to robić, to jednak temat na inny artykuł.

W Keyword Surfer jest ciekawa ikonka, z którą warto się zapoznać. Mianowicie mamy napis „TITLE CHANGED”

W momencie, w którym na niego najedziemy pojawia się nam oryginalny tytuł, który był przypisany do danej strony. Zobaczcie zresztą sami:

Co nam to daje? Jak się możecie domyślać jest to informacja, którą można szeroko analizować. Można sprawdzać, co się Google nie podobało, jakie nasze metadane zostały zmienione i dlaczego.

Jeśli tworzycie własne metadane, sprawdźcie sobie co dalej się z nimi dzieje, naprawdę warto!

A już niedługo otrzymacie od nas kolejne informacje o darmowych narzędziach, z których warto korzystać zajmując się SEO.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Komentarze

  • Remigiusz Soja napisał:

    04 grudnia 2022

    świetna strona i masa cennych informacji, chyba zostanę tu na dłużej, tak trzymaj 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij