04 lipca 2017

Hosting seo – czym jest i jaki ma wpływ na pozycjonowanie?

Każdy, kto chce mieć swoją stronę www, na początku musi wybrać i kupić dwie rzeczy: domenę i hosting. Domena to nazwa strony, będzie naszą wizytówką. Hosting odpowiada za przestrzeń dyskową, na której są przechowywane dane o stronie — cała baza danych. Wybór tych dwóch zmiennych pośrednio wpływa na łatwość pozycjonowania strony. Więcej o domenie przeczytasz w artykule Jak sprawdzić kto jest właścicielem domeny – whois?

Jakie znaczenie dla SEO ma hosting?

Hosting odpowiada za bardzo ważne z punktu widzenia SEO kwestie: czas ładowania się strony i jej niezawodność. Zbyt mała przestrzeń dyskowa sprawi, że w przypadku zbyt dużej ilości odwiedzin jednocześnie — strona nie wytrzyma przeciążenia. Przy serwerze współdzielonym ma też znaczenie sąsiedztwo strony. Jeżeli Twój host udziela miejsca stronom z filtrami, może się okazać, że wybrałeś nie najlepszą okolicę na dom swojej witryny.

Nasuwa się więc pytanie: co to właściwie jest hosting SEO i jakie ma znaczenie dla pozycjonowania?

Co to jest hosting SEO?

Hosting SEO to usługa hostingowa skierowana głównie do agencji SEO. W ramach pakietu klient otrzymuje (poza klasycznym hostingiem dla strony), nawet kilkaset adresów IP, na których można postawić nowe witryny w ramach zaplecza pozycjonującego.

Jeżeli interesujesz się pozycjonowaniem, to na pewno już wiesz, że strony zapleczowe nie są zbyt wysokiej jakości. To, jak intensywnie wykorzystuje je do swoich celów pozycjoner, zależy tylko i wyłącznie od niego. To nie jest dobre sąsiedztwo, jeżeli chcesz budować małe zaplecze wysokiej jakości.

Dla kogo hosting SEO?

Hosting SEO to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz eksperymentować ze stronami zapleczowymi i chcesz je tworzyć na dużą skalę. W każdym innym przypadku — lepiej zainwestuj w osobny hosting dla każdej witryny.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Komentarze

  • Szymon Owedyk napisał:

    03 sierpnia 2019

    Super wskazówki, czym jest hosting i jak wybrać te najlepszy. Dodatkowo już wiem, jaki to ma wpływ na SEO 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij