31 sierpnia 2018

Google Search Console pokaże historię działań użytkownika

Nie tak dawno informowaliśmy o zmianach, jakie wprowadzi koncern Google w Google Search Console. Jednak na tym nie koniec nowości. Nowa wersja Google Search Console zaoferuje użytkownikom możliwość śledzenia historii zmian przeprowadzanych w GSC.

Zmiany w Google Search Console

Ostatnie zmiany, jakie wprowadził koncern Google w GSC nie były aż tak rewolucyjne. Dotyczyły one możliwości zarządzania użytkownikami i uprawnieniami bezpośrednio w nowej Google Search Console, możliwości dodania witryny i zweryfikowania praw własności do niej oraz dodano możliwość wygenerowania raportu na temat dostosowania strony do korzystania z niej na urządzeniach mobilnych. To, co teraz proponuje amerykański potentat ma jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z Google Search Console jego użytkownikom.

Śledzenie użytkowników

Do tej pory Google Search Console, w przeciwieństwie do Google Ads, nie oferował możliwości śledzenia, który użytkownik dokonywał zmian. Teraz ma to się jednak zmienić. Nowa modyfikacja ma usprawnić pracę w GSC wszystkim użytkownikom danego konta w celu zapewnienia większej przejrzystości pracy. Google informuje, że zmiany mają obejmować m.in. śledzenie historii zmiany ustawień oraz przesłanie nowej mapy witryny.

W ramach naszego ponownego opracowania Search Console ponownie zastanowiliśmy się nad modelami ułatwiającymi współpracę i rozliczanie naszych użytkowników. Postanowiliśmy przeprojektować produkt pod kątem współpracy i przejrzystości historii działań – informuje koncern.

Jak korzystać ze zmian?

Google również napisał krótki poradnik, jak odpowiedzialnie zarządzać uprawnieniami użytkowników Google Search Console.

– Przyznawaj użytkownikom tylko ten poziom ustawień, który jest im niezbędny do wykonywania swojej pracy.
– Odwołaj uprawnienia użytkownikom, którzy już nie pracują.
– Regularnie kontroluj i aktualizuj uprawnienia użytkowników za pomocą strony Użytkownicy i uprawnienia.

Źródło: Google

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij