06 października 2017

Google narzędzia dla webmasterów – co to jest i jak działa

Google Search Console, dawniej Google Webmaster Tools — darmowe narzędzia od Google, pomaga właścicielom strony na monitorowanie niektórych parametrów strony. Google udostępnia też darmowe materiały edukacyjne, które są dobrą bazą do pierwszych kroków z własną stroną. Znajdziesz też tam wytyczne jakościowe, które bezpośrednio wpływają na pozycję Twojej strony w rankingu.

Google Search Console dla początkujących.
Założenie konta w Search Console i powiązanie go z Twoją witryną jest proste, a cały proces jest dokładnie wytłumaczony w samouczku Google: https://support.google.com/webmasters/answer/6332964?hl=pl&ref_topic=4564315

Jak pewnie się domyślasz, do założenia konta w Search Console obowiązkowe jest posiadanie lub założenie konta Google (może być to też konto na Gmail). Weryfikacja własności strony może zostać przeprowadzona na kilka sposobów. Najłatwiejszy i najszybszy z nich, to weryfikacja za pomocą Google Analytics.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z własną stroną internetową, na pewno przydadzą Ci się informacje zawarte we wskazówkach Google dla webmasterów:
https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl

Najważniejsze funkcje Google Search Console:
– śledzi błędy na stronie (np.: powiadomienia Error 404),
– wykrywa błędy w kodzie HTML,
– sprawdza linki przychodzące do Twojej strony,
– przez Search Console możesz przesłać swoją mapę
– za pomocą Page Speed Insight sprawdzisz szybkość ładowania się strony i dostaniesz wytyczne, które pomogą Ci poprawić czas jej ładowania,
– komunikacja z Google — do wiadomości Search Console trafiają m.in. powiadomienia o błędach i filtrach nałożonych na stronę,
– informuje Cię o stanie zaindeksowania witryny i ewentualnych błędach w indeksowaniu.

Google umożliwia nadanie osobom trzecim pełnych lub częściowych uprawnień do korzystania z Search Console dla Twojej strony. Dzięki temu konsultant SEO, którego zatrudniasz, może pracować na korzyść strony, nie znając głównego loginu i hasła.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
The First

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij