22 kwietnia 2024

Dzień Ziemi w Google – 3 inicjatywy ekologiczne korporacji

22.04 obchodzimy Dzień Ziemi, czyli święto, w które angażują się zwykle najbardziej dzieci w wieku szkolnym oraz firmy. W końcu to dobra okazja, aby ogłosić w mediach społecznościowych, jak bardzo angażujemy się w dbanie o środowisko. Co w związku z tym przygotowało Google? Wyszukiwarka wita nas doodlami przedstawiającymi wybrane miejsca, w których podjęto działania z myślą o naszym ekosystemie. Mamy też minigierkę z pszczołami, które mają dla naszej planety niemałe znaczenie. My przyjrzymy się jednak temu, co korporacja robi dla Ziemi przez cały rok. Oto 3 przykłady. 

Spis treści:

  1. Net-zero
  2. Zarządzanie zasobami wodnymi
  3. Gospodarka o obiegu zamkniętym

1. Net-zero

Zerowa emisja netto to coś, do czego obecnie dąży wiele firm zaangażowanych w ekologiczne inicjatywy. Nie inaczej jest z Google, które także zmierza do tego, aby  generowane przez korporację emisje gazów cieplarnianych były równoważone przez działania mające na celu ich redukcję lub usuwanie. Podobno starania czynione w tym kierunku trwają już ponad 2 dekady. Obecnie biura i centra danych Google są zasilane energią słoneczną. Do 2030 roku w planach jest jeszcze większa redukcja emisji (o 50%) oraz kolejne inwestycje w rozwiązania ograniczające emisję dwutlenku węgla. 

Podpis: Fredericia w Danii. Instalacja paneli fotowoltaicznych dla jednego z centrów danych Google.

2. Zarządzanie zasobami wodnymi

Google zużywa wodę, by chłodzić swoje biura oraz centra danych, ale planuje również rekompensować generowane straty. Praktykowane jest odpowiedzialne zarządzanie zasobami wodnymi, a w planach uzupełnienie 120% zużywanej słodkiej wody. W produkcji są narzędzia, które sprawią, że dane i technologie dotyczące wody będą powszechnie dostępne. Ma to umożliwić skuteczną gospodarkę wodną i przynieść korzyści dla zlewni oraz ekosystemów. 

Podpis. Bay View w Dolinie Krzemowej, Kalifornia. Kampus z dodatnim bilansem wody netto, zaprojektowany przez Google.

3. Gospodarka o obiegu zamkniętym

Do ekologicznych ambicji Google należy również przyspieszenie przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Termin ten oznacza system gospodarczy, w którym zużycie surowców i wielkość odpadów są minimalizowane, dzięki procesom wykorzystującym surowce powtórnie. Działania, które korporacja deklaruje to projektowanie procesów z myślą o obiegu zamkniętym, jak najdłuższe utrzymywanie materiałów i produktów w użytku oraz promowanie produktów bezpiecznych dla człowieka i planety. 

    Przyjmuję do wiadomości, że moje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania/wnioski.
    Dowiedz się więcej na temat ochrony Twojej prywatności
    Udostępnij dalej

    Podobał Ci się artykuł?

    Zobacz naszą ofertę!

    The First

    Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

    Dodaj komentarz

    Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

    Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

    Zamknij