01 września 2022

Cicha aktualizacja treści od Google

Przyzwyczailiśmy się wszyscy, że aktualizacje wprowadzane przez Google powodują spore zmiany. Te odbijają się oczywiście w rankingach pozycji. Tym razem jest jednak inaczej i powoduje to spory konsensus w branży. Nikt bowiem nie spodziewał się, że aktualizacja treści, która zaczęła być wprowadzana w zeszłym tygodniu nie będzie powodowała drastycznych wahań pozycji. A jednak!

Co z tą aktualizacją?

Jako, że nie obserwujemy większych lub praktycznie żadnych zmian do sytuacji odniósł się Danny Sullivan. Swoją wypowiedzią postanowił uspokoić środowisko SEO.

Swoją wypowiedzią powtórzył to co mogliśmy usłyszeć w zeszłym tygodniu. Aktualizacja trwa, a zmiany są stale wdrażane. Zespół Google nieustannie pracuje, tak jak my powinniśmy pracować nad umieszczanymi treściami.

Sullivan zwrócił również uwagę na fakt, że nie wszyscy mogą chcieć ochoczo dzielić się tym, jak wpłynęła na ich pracę aktualizacja. Sugeruje, że Ci którzy na niej stracili nie wychylają się z wypowiedziami. Może coś w tym jest? Choć przywykliśmy już do słuchania i czytania dość głośnych opinii, tym razem faktycznie jest cisza.

Jakie są terminy aktualizacji treści?

Zasadnicza część aktualizacji treści powinna zostać wdrożona w przyszłym tygodniu. Natomiast na tym nie koniec. Okazuje się bowiem, że jej wprowadzanie jest inne niż przy podstawowych aktualizacjach Google.

Aktualizacja treści ma być przeprowadzana co kilka miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że nie oznacza to konkretnych dni wprowadzania zmian. One będą pojawiały się stale.

Co to oznacza dla branży SEO? Prawdę mówiąc, to co zawsze. Trzeba być czujnym i stale obserwować co dzieje się na naszych stronach. Przy okazji już teraz warto sprawdzić treści jakie zostały umieszczone na witrynach i zacząć pracować nad ich ulepszaniem.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Komentarze

 • piotrek napisał:

  07 września 2022

  Niekończąca się opowieść z aktualizacjami 🙂 pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Airmax napisał:

  16 listopada 2023

  Dobra wiedza na temat aktualizacji treści od Google! Zawsze warto być na bieżąco z tego rodzaju zmianami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij