13 kwietnia 2021

Blokowanie ruchu z poszczególnych krajów – warto?

Osoby prowadzące strony internetowe często blokują ruch pochodzących z niektórych krajów. Jakie są tego przyczyny:
– duża, jednoczesna liczba odwiedzin, która spowalnia działanie strony;
– duża ilość wejść może doprowadzić do tego, że Googlebot nie zaindeksuje strony;
– ataki hakerskie;

Czy to jest dobry krok?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego?

Zaczynając od końca. Atakom hakerskim lepiej jest przeciwdziałać inwestując w odpowiednie zabezpieczenia strony. Wyłączenie witryny dla wszystkich użytkowników z danego kraju może spowodować zmniejszenie ruchu pożądanego, organicznego, który pozytywnie wpływa na stronę. A dobre zabezpieczenia są działaniem niezbędnym zapewniającym spokój o dane, które znajdują się na stronie.

 

Jeśli chodzi o Googlebota, to należy pamiętać, by dać mu szansę na zaindeksowanie strony. Zazwyczaj indeksacja prowadzona jest z poziomu USA o czym trzeba pamiętać blokując ruch z tego kraju. John Muller powiedział ostatnio, by sprawdzać, z którego kraju aktualnie strona jest indeksowana i my również się pod tym podpisujemy.

W takim razie blokować czy nie?

Zdecydowanie lepszą opcją jest wybieranie kont, które powinno się zablokować niż całych krajów. Jeśli jest to jednak konieczne, ponieważ niepożądany ruch cały czas rośnie, to należy podejść do tematu z rozwagą. Zainstalować zabezpieczenia, a także zapewnić botowi Google swobodny dostęp do witryny.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij