28 września 2018

Webmaster Google o backlinkach ze spamerskich stron: Nie należy się tym martwić

Im więcej linków prowadzących do twojej strony pojawi się w internecie, tym wyższe pozycje uzyskasz – to prawda znana całej branży SEO. A jak na widoczność wpływają linki ze stron spamerskich? Odpowiedzi udziela webmaster Google.

Liczy się jakość

Każdy, kto choć w minimalnym stopniu zna się na pozycjonowaniu, wie, że linki należy publikować w zaufanych i mocnych źródłach. Najlepiej sprawdzają się oczywiście ogólnopolskie portale lub portale branżowe, które są powiązane z naszą stroną. Jednak nie zawsze „mocna” strona może okazać się domeną, na której należy publikować. I właśnie to było tematem jednego z ostatnich streamów z webmasterem Google Johnem Muellerem.

Spam w internecie

Spam najczęściej definiowany jest jako „niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne”. Jednak występuje on również w odniesieniu do stron internetowych, które zostały stworzone do pozycjonowania innych domen. Takie strony wyróżniają się:

• niską wartością merytoryczną,

• sztucznie wygenerowaną treścią,

• powielaną treścią z innych serwisów (masowe wykorzystywanie kanałów RSS),

• dużą ilością odnośników prowadzących do innych witryn,

• dużą ilością słów kluczowych dla wyszukiwarek w adresie, tytule oraz dolnej części strony, często niezwiązanych z główną treścią,

• stosowaniem systemów wymiany nietematycznych, mało przydatnych użytkownikom linków.

Google wyjaśnia

I właśnie o tego typu strony zapytał jeden z uczestników streama. Istnieją dziesiątki tysięcy linków zwrotnych do naszej strony internetowej. Wiele słyszałem od ciebie, że są strony internetowe, które są spamerskimi stronami internetowymi, być może ukaranymi przez Google. Co powinniśmy zrobić z tymi stronami? Czy powinniśmy po prostu zignorować i postępować tak, jakbyśmy nic nie wiedzieli? – pytał.

John Mueller poradził, by się zbytnio nie przejmować tego typu stronami. – Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z rodzaju aktywności i kupujesz wiele linków, które są sprzeczne z naszymi wskazówkami dla webmasterów, to nie martwiłbym się tym – powiedział.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że działalność linków spamerskich nie jest czymś, czym trzeba się specjalnie martwić. Choć zbytnio nie rozwinął tego tematu, zaznaczył również, że działania należy podejmować szczególnie w przypadku linków spamerskich, nad którymi nie mamy kontroli. Mueller radzi, by zrzec się takich linków zwrotnych.

Więcej Mueller mówi na ten temat tutaj.

Źródło: YouTube

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij