Google: Mały ruch na stronie nie oznacza, że treść jest niskiej jakości
28 września 2018
Im więcej linków prowadzących do twojej strony pojawi się w internecie, tym wyższe pozycje uzyskasz – to prawda znana całej branży SEO. A jak na widoczność wpływają linki ze stron spamerskich? Odpowiedzi udziela webmaster Google.
Każdy, kto choć w minimalnym stopniu zna się na pozycjonowaniu, wie, że linki należy publikować w zaufanych i mocnych źródłach. Najlepiej sprawdzają się oczywiście ogólnopolskie portale lub portale branżowe, które są powiązane z naszą stroną. Jednak nie zawsze „mocna” strona może okazać się domeną, na której należy publikować. I właśnie to było tematem jednego z ostatnich streamów z webmasterem Google Johnem Muellerem.
Spam najczęściej definiowany jest jako „niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne”. Jednak występuje on również w odniesieniu do stron internetowych, które zostały stworzone do pozycjonowania innych domen. Takie strony wyróżniają się:
• niską wartością merytoryczną,
• sztucznie wygenerowaną treścią,
• powielaną treścią z innych serwisów (masowe wykorzystywanie kanałów RSS),
• dużą ilością odnośników prowadzących do innych witryn,
• dużą ilością słów kluczowych dla wyszukiwarek w adresie, tytule oraz dolnej części strony, często niezwiązanych z główną treścią,
• stosowaniem systemów wymiany nietematycznych, mało przydatnych użytkownikom linków.
I właśnie o tego typu strony zapytał jeden z uczestników streama. – Istnieją dziesiątki tysięcy linków zwrotnych do naszej strony internetowej. Wiele słyszałem od ciebie, że są strony internetowe, które są spamerskimi stronami internetowymi, być może ukaranymi przez Google. Co powinniśmy zrobić z tymi stronami? Czy powinniśmy po prostu zignorować i postępować tak, jakbyśmy nic nie wiedzieli? – pytał.
John Mueller poradził, by się zbytnio nie przejmować tego typu stronami. – Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z rodzaju aktywności i kupujesz wiele linków, które są sprzeczne z naszymi wskazówkami dla webmasterów, to nie martwiłbym się tym – powiedział.
Z powyższej wypowiedzi wynika, że działalność linków spamerskich nie jest czymś, czym trzeba się specjalnie martwić. Choć zbytnio nie rozwinął tego tematu, zaznaczył również, że działania należy podejmować szczególnie w przypadku linków spamerskich, nad którymi nie mamy kontroli. Mueller radzi, by zrzec się takich linków zwrotnych.
Więcej Mueller mówi na ten temat tutaj.
Źródło: YouTube
Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej
Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.