USA: Z asystentów głosowych na smartfonach korzysta 9 na 10 osób

05 listopada 2018

USA: Z asystentów głosowych na smartfonach korzysta 9 na 10 osób

Przyszłość świata to głos – takie wnioski można wysunąć z raportu przygotowanego przez Chatmeter. Asystenci głosowi już wkrótce mogą na dobre zastąpić tradycyjne wpisywanie komend.

40% szuka lokalnie

Z asystentów głosowych korzystanie niemal każdy Amerykanin. 90% ankietowanych przyznało, że używa tej funkcjonalności w swoim telefonie. Z kolei 41% z nich robi to codziennie.

Najwięcej z nich (około 40%), używa wyszukiwania głosowego, aby zapytać o drogę, konkretny adres lub godziny pracy urzędu w swojej okolicy. Z kolei 27% ankietowanych wykorzystuje asystenta głosowego, by znaleźć sklep, restaurację czy firmę położoną w obrębie ich lokalizacji.

Sundar Pichai, prezes zarządu Google zwraca uwagę, że „lokalne wyszukiwania na telefonach komórkowych rosną szybciej niż zwykłe wyszukiwania na urządzeniach mobilnych i wzrosły o prawie 50 procent w ciągu ostatniego roku”.

Pomocny asystent

Znalezienie właściwej drogi nie zawsze jest proste. Jednak asystent głosowy sprawuje się w tej kwestii bardzo dobrze, o czym świadczy opinia respondentów. Aż 88% z nich stwierdziło, że „najprawdopodobniej użyje wskazówek dojazdu”.

Inteligentny domowy głośnik

Kantar TNS przeprowadził w tym roku badanie na próbie prawie 23 tysięcy Amerykanów. Ankietowani zostali zapytani o to, czy posiadają i korzystają z domowych asystentów głosowych. 20,8% z nich ma takie urządzenie, zaś 79,2% nie kupiło żadnego inteligentnego asystenta domowego.

Tendencja jest jednak wzrostowa, bowiem w 2017 roku tego typu sprzęt posiadało nieco ponad 13% badanych. Najpopularniejszym asystentem głosowym jest Alexa, która wyraźnie wyprzedza Google Home.

Źródło: searchengineland.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
Cezary Bronszkowski

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij