26 października 2018

Twitter stracił 9 milionów użytkowników w ostatnim kwartale

Twitter to jedno z popularniejszych mediów społecznościowych na świecie. Jednak w ostatnim kwartale zanotował spadek liczby użytkowników. Mimo to, jego właściciele nie są tym faktem zaniepokojeni.

Kto używa Twittera?

W Polsce Twitter znajduje się na trzecim miejscu pod względem liczby użytkowników. Według danych z maja tego roku, miał prawie 4,5 miliona realnych użytkowników. Ustępował jedynie serwisowi Instagram (prawie 6 milionów) oraz Facebook (ponad 21,5 milionów).

W powszechnej opinii Twitter służy w naszym kraju jako kanał komunikacji między osobami publicznymi (politycy, dziennikarze) a opinią publiczną. Pewną liczbę użytkowników stanowią tzw. troll konta, czyli zawierające fałszywe dane lub nie reprezentujące żadnej konkretnej firmy, bloga czy strony. I to właśnie za nie wziął się Twitter.

9 mln mniej

W trzecim kwartale 2018 roku z Twittera zniknęło aż 9 milionów kont. Obecnie ich liczba wynosi 326 milionów użytkowników. To nie pierwszy spadek, bowiem w poprzednim kwartale Twitter zanotował spadek liczby użytkowników o milion. Mimo to, władze portalu w ogóle się tym nie przejmują. Co więcej, są z tego faktu zadowolone.

Polityka czyszczenia

Zdaniem ekspertów Twitter, a właściwie niektórzy jego użytkownicy, mieli realny wpływ na wynik ostatnich wyborów prezydenckich w USA. W ich opinii opłacane troll konta przyczyniły się do zwycięstwa Donalda Trumpa.

Właśnie z powodu zbyt dużego wpływu takich osób, Twitter postanowił zabrać się na poważnie za usuwanie niepotwierdzonych kont.

– Lepiej wykrywamy i usuwamy spam oraz podejrzane konta już przy rejestracji. Kontynuujemy również wprowadzanie ulepszeń, które ułatwiają ludziom śledzenie wydarzenia, tematy i zainteresowania na Twitterze, takie jak dodanie obsługi telewizyjnych programów telewizyjnych w USA w naszej nowej infrastrukturze wydarzeń – powiedział Ned Segal dyrektor finansowy Twittera.

 

Źródło: searchenginejournal.com/interaktywnie.com/chip.pl

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
Cezary Bronszkowski

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij