10 listopada 2022

Spamerskie linki do Twojej domeny? Co na to Mueller?

W sieci mamy do czynienia z różnymi nieuczciwymi zagrywkami. Z wieloma nie do końca wiadomo jak sobie radzić. Na popularnym Reddit padło ostatnio pytanie, do którego odniósł się znany nam wszystkim już bardzo dobrze John Mueller. Dotyczy ono ataków spamerskich na witrynę jednego z użytkowników. Zobaczcie co na to powiedział Mueller.

Spis treści:

  1. Atak hakerski na stronę
  2. Zauważyłeś atak? Ignoruj
  3. Czy Mueller ma racje?

Atak hakerski na stronę

Ataki hakerskie przyjmują różną postać. W kontekście tego artykułu wyjaśnimy na czym polega spamowanie linkami. Otóż prowadzona przez nas witryna może stać się celem takiego ataku, który objawia się nagłym przyrostem linków prowadzących do naszej strony. Wiele osób mocno się tym martwi, ponieważ są to linki bardzo słabej jakości.

Zauważyłeś atak? Ignoruj

Ale jak to ignoruj? Ktoś tu się nie pomylił? Otóż taka właśnie była odpowiedź Johna Muellera na pytanie jednego z użytkowników Reddit. Ten twierdził, że jego witryna jest celem negatywnej kampanii SEO i w związku z tym szukał porady.

Tak wyglądała odpowiedź Senior Webmaster Trends Analyst w Google:

“I’d just ignore them.
Think of it this way, if your competitors are competent, they won’t build links for you. If your competitors are incompetent, the links won’t have any effect.”

Ta odpowiedź może wiele osób zaszokować, ponieważ każdy raczej spodziewałby się rady w stylu: reaguj i to jak najszybciej. A tutaj niespodzianka, zalecane jest ignorowanie takich ataków. John Mueller twierdzi, że jeśli ktoś posługuje się takimi atakami, to jest bardzo słabą konkurencją i nie trzeba się jej bać. Uważa, że Google i tak nie będzie brało spamerskich linków pod uwagę i tym samym nie ma się czym przejmować.

Czy Mueller ma racje?

Ciężko jednoznacznie ocenić tę wypowiedź. Bo z całą pewnością wie co mówi odnośnie tego jak Google radzi sobie z linkami spamerskimi. Jednak naszym ciężko jest siedzieć z założonymi rękami i czekać czy pozycja spadnie, czy utrzyma się na swoim miejscu. Z całą pewnością też każde wahania będzie się przypisywało właśnie takim atakom. Więc na pewno dobrze jest mieć stronę zabezpieczoną i od tego należy zacząć.

A skoro Mueller twierdzi, że takie ataki prowadzone są przez niekompetentną konkurencję to warto zadbać o to, by nasza strona wypadała świetnie w ocenie Google. Aktualizujcie ją regularnie, umieszczajcie wysokiej jakości treści i wypełniajcie ją dodatkowymi materiałami. Wówczas Wasza pozycja nie powinna być zagrożona.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij