11 marca 2021

Serwerownia OVH w ogniu. Pożar wyłączył wiele polskich serwisów

10 marca 2021 roku nie będzie dobrze wspominać zarówno OVH, jak i jej klienci. W nocy doszło bowiem do pożaru jednej z serwerowni. Jej skutkiem było czasowe zaprzestanie funkcjonowania wielu portali na całym świecie, w tym także z Polski.

Blok SBG2 całkowicie uszkodzony

Pożar serwerowni OVH w Strasburgu wybuchł w nocy z wtorku na środę. Na szczęście w zdarzeniu tym nie ucierpiał żaden człowiek. Ogień strawił doszczętnie blok SBG2. Częściowo uszkodzony został także blok SGB1. Cztery z dwunastu pomieszczeń zostało zniszczonych. Bloki SGB3 i SBG4 nie ucierpiały w pożarze. Firma zdecydowała się jednak ze względów bezpieczeństwa na ich czasowe wyłączenie.


Obecnie firma pracuje nad przywróceniem funkcjonowania serwerowni. Ponowne uruchomienie bloku SBG1 i SBG4 planowane jest na najbliższy poniedziałek. Blok SBG3 natomiast może wznowić pracę w piątek 19 marca.

Awaria dotknęła wiele domen

Wskutek pożaru bloku SBG2 przestało działać wiele stron internetowych na całym świecie. Wśród nich znalazło się także wiele polskich portali. Wśród nich możemy wymienić chociażby księgarnię Bonito.pl czy oficjalne witryny Górnika Zabrze oraz Jagielloni Białystok. Problemy ma także BaseLinker, za pomocą którego wielu sprzedawców obsługuje internetowe zamówienia. Niektóre ze stron utraciły także backupy, które były zgromadzone w tej samej serwerowni. Właściciele takich stron muszą więc liczyć się z możliwością utraty wszystkich danych. Skutki pożaru będą więc odczuwalne jeszcze przez długi czas.

Źródło: inf. własna, money.pl, niebezpiecznik.pl,benchmark.pl

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
The First

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij