08 grudnia 2021

Rok w wyszukiwarce 2021 – mamy podsumowanie!

Jak co roku Google udostępniło Rok w Wyszukiwarce. Mowa tutaj o podsumowaniu najpopularniejszych haseł, które były wpisywane w wyszukiwarkę. Jest to idealna okazja do zapoznania się z tym, co interesowało użytkowników w minionym roku!

Kategoria – tematy, o których się mówiło

Ta kategoria chyba najbardziej odzwierciedla naszą rzeczywistość na przestrzeni mijającego roku. Oto jak wygląda pierwsza piątka:

1. Spis powszechny

2. Afganistan

3. Szczepienia COVID-19

4. Kanał Sueski

5. Awaria Facebooka

Czytając te hasła, nie ma wątpliwości, że pewnie każdy z Was wpisał choć jedno z nich. Były to bowiem wydarzenia, jak w przypadku zablokowania kanału sueskiego przez statek, które pojawiały się we wszystkich wiadomościach. Każdy więc chciał wiedzieć, o co chodzi. Tak samo, jak wszyscy interesowali się spisem powszechnym, który należało wypełnić. Pojawia się tu również hasło dotyczące COVID-19, które jeszcze nie raz zobaczycie w najczęściej wyszukiwanych.

Kategoria – Jak…?

Zdania zaczynające się od „Jak” są właściwie normą. Nie może więc zabraknąć wyszczególnienia fraz właśnie z takiej kategorii.

1. Jak zapisać się na szczepienie

2. Jak aktywować bon turystyczny

3. Jak spisać się przez internet

4. Jak założyć internetowe konto pacjenta

5. Jak pobrać paszport covidowy

Tutaj widzimy nawiązania właśnie do COVID, który nie ma co ukrywać, zdominował naszą rzeczywistość w ostatnich kilkunastu miesiącach. Użytkownicy chcieli wiedzieć jak się przed nim uchronić, a także jak następnie to potwierdzić. Rodziny z dziećmi wybierające się na wypoczynek chciały część pobytu sfinansować bonem turystycznym. No i spora część społeczeństwa zastanawiała się jak spisać się przez internet, co oczywiście nawiązuje do spisu powszechnego.

Kategoria – Ile kosztuje…?

Tutaj znowu pojawia nam się koronawirus w zapytaniach, ale nie tylko.

1. Ile kosztuje test na covid

2. Ile kosztuje chleb

3. Ile kosztuje szczepionka na covid

4. Ile kosztuje bitcoin

5. Ile kosztuje aparat na zęby

Pytanie o chleb tutaj nikogo nie powinno zaskoczyć, ponieważ na tej podstawie najczęściej sprawdza się stopień cen na rynku. To pytanie jest również związane z wypowiedzią premiera na zadane mu w wywiadzie pytanie: Ile kosztuje chleb. Zapewne użytkownicy chcieli zweryfikować tę wypowiedź.

Kategoria Filmy oraz Kategoria Seriale

W sieci regularnie wyszukiwane są także informacje związane z rozrywką. Mamy więc w raporcie kategorię dotyczącą filmów i seriali. Jak plasują się czołowe frazy?

Filmy:Seriale:
1. Diuna1. Squid Game
2. Dziewczyny z Dubaju2. Bridgertonowie
3. Small Worls3. Ginny and Georgie
4. Oczy diabła4. Lupin
5. Cruella5. Sexify

Jeśli interesują Was jeszcze inne kategorie to koniecznie zajrzyjcie do raportu Google.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij