29 kwietnia 2019

Rewolucja w Google Moja Firma? Pojawi się wersja Premium?

Google Moja Firma to narzędzie, bez którego większość przedsiębiorców nie wyobraża sobie funkcjonowania w Internecie. Już niedługo Google może zrewolucjonizować korzystanie z niego. Wszystko za sprawą wersji Premium.

Zawsze (?) za darmo

Amerykański koncern szczyci się tym, że korzystanie z jego usług jest pozbawione jakichkolwiek kosztów. Darmowa skrzynka pocztowa, darmowy tłumacz czy darmowa nawigacja. Nawet usługi z nieco „wyższej” półki, jak Google Moja Firma są bezpłatne. Jednak to się może wkrótce zmienić, bowiem Google przymierza się do wprowadzenia pakietu Premium.

Pomysł w fazie testów

Internauci nie są przyzwyczajeni do tego, by płacić za usługi, które do tej pory były darmowe. Dlatego Google ostrożnie sonduje rynek wysyłając ankiety, by zbadać zainteresowanie odbiorców płatną, i bardziej zaawansowaną, wersją Google Moja Firma.

Jako pierwszy ankiecie przyjrzał się Sean Butcher, który niezwłocznie poinformował o niej na swoim koncie na Twitterze.

Jeżeli Wy również chcecie podzielić się swoją opinią na temat Google Moja Firma, to pod tym linkiem znajdziecie omawianą ankietę.

Co nowego?

Wersja Premium Google Moja Firma to narzędzie, którym zainteresowani będą przede wszystkim osoby aktywnie korzystające z marketingu internetowego. W ankiecie wymieniono kilkanaście nowych funkcji. Oto niektóre z nich:

⋅ obsługa klienta Google,

⋅ przycisk „zamów” na Twoim profilu,

⋅ weryfikację recenzji,

⋅ weryfikację zamówień,

⋅ automatyczne odpowiedzi na wiadomości,

⋅ automatyczne odpowiedzi na recenzje,

⋅ usunięcie reklam z Twojego profilu biznesowego,

⋅ możliwość zamieszczenia wideo na Twoim profilu.

Po wybraniu najbardziej interesujących nas funkcjonalności, Google podzieli je na pakiety oraz poda cenę za każdy z nich.

Co daje ankieta?

Odpowiedzi, jakich udzielą użytkownicy, bez wątpienia zostaną wykorzystane przez Google. Firma bardzo poważnie podchodzi do kwestii monetyzacji swoich usług i wydaje się być kwestą czasy, gdy ruszy płatna wersja Premium Google Moja Firma.

Źródło: searchenginejournal.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij