16 czerwca 2017

Pozycjonowanie i katalogi stron seo czy warto dodać tam swoją stronę?

Dodawanie strony do katalogu SEO to metoda pozycjonowania, coraz częściej krytykowana ze względu na niską skuteczność. Wśród pozycjonerów od lat trwają spory na temat skuteczności katalogowania. W tym roku nastąpił przełom w sprawie. 17 marca 2017 roku został zamknięty Dmoz – Open Directory Project. Działający od 1998 roku katalog był długo złotym Graalem dla wszystkich pozycjonerów. Nawet kiedy siła katalogów jako źródła linków, zaczęła słabnąć, Google przychylnie patrzył na obecność w DMOZ.

Sama idea katalogu nie była zła, jednak masowe tworzenie katalogów seo utworzyło pewien istotny problem. Katalogi seo nie były tworzone z myślą o ludziach, lecz w nadziei na podwyższenie pozycji.

Mimo wszystko zdania na temat skuteczności katalogowania są podzielone i część pozycjonerów nadal korzysta z tej metody. Jest to o tyle dziwne, że wykrycie linków z nienaturalnego źródła grozi filtrami od Google.

Pamiętaj, że skuteczne techniki SEO po aktualizacjach algorytmu Panda, Pingwin, Koliber czy Fred skupiają się na korzyściach dla użytkownika. Ruchy, które rzucają podejrzenie o manipulację PageRankiem, są coraz lepiej wychwytywane i karane. Skala zjawiska jest na tyle duża, że część konsultantów SEO wyspecjalizowała się w wyciąganiu stron z filtrów karnych. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego proponuję lepsze metody link buildingu.

Co zamiast katalogów SEO?

Chociaż reputacja katalogów SEO jest coraz gorsza, dlatego zwróć uwagę na bardziej wartościowe źródła linków:

– katalogi branżowe, powiązane z Twoją działalnością
Pamiętaj, by wybierać katalogi starannie, skupiając się tylko na tych, w których Twoja obecność jest zasadna. Jeżeli prowadzisz firmę wykończeniową, będzie to serwis skupiający fachowców.

– artykuły sponsorowane
Jak wyżej, przyda się znajomość własnego podwórka. Wybierz tytuł znaczący w Twoim środowisku, poza pozycją w wyszukiwarce, wzrośnie także reputacja firmy.

– wpisy gościnne
Nawiązanie współpracy z blogerami to też element influencer marketingu — to normalne. Wszystkie formy marketingu internetowego w jakiś sposób się ze sobą łączą.

– informacje prasowe
Możesz np.: zlecić badanie konsumenckie i podzielić się jego wynikami z prasą. Tytuły lokalne często są też zainteresowane wynikami finansowymi firm ze swojego regionu albo informacjami o planowanym wzroście zatrudnienia.

Sprytny link building wymaga zaangażowania i kreatywności. Przyniesie jednak znacznie więcej korzyści niż tradycyjne katalogowanie.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
The First

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Komentarze

  • Bramy Opole napisał:

    09 maja 2021

    Długa i powolna jest promocja www ale to działa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij