24 września 2018

Ponad 50% transakcji on-line dokonywanych jest przy użyciu urządzeń mobilnych

Z raportu „Global Commerce Review” za II kwartał 2018 roku stworzonego przez Criteo wynika, że w wielu krajach transakcje dokonywane za pomocą urządzeń mobilnych stanowią ponad 50% wszystkich transakcji internetowych.

Dane z całego świata

Warto poświęcić uwagę temu raportowi, bowiem analizuje on działania, zachowania i preferencje klientów korzystających ze wszystkich urządzeń na całym świecie. W „Global Commerce Review” zawarte są informacje od ponad 5 000 sprzedawców detalicznych z ponad 80 państw.

Najważniejsze informacje

Criteo wyróżniła trzy najważniejsze wnioski płynące z raportu. Oto one:

– w większości krajów wciąż rośnie liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem mobilnych stron internetowych, zwłaszcza przy użyciu smartfona,

– rośnie udział transakcji za pośrednictwem aplikacji, pośród tych reklamodawców, którzy promują swoje aplikacje,

– sprzedawcy detaliczni mają tendencję do pozostawania w tyle ze swoją konkurencją jeżeli chodzi o wykorzystywanie aplikacji.

Świat podzielony na 3 części

Raport „Global Commerce Review” dzieli świat na trzy regiony: Amerykę Północną i Środkową, Europę, Bliski Wschód i Afrykę oraz Azję i Pacyfik. Według badania Criteo Europejczycy w każdym kraju robią zakupy w sieci, zaś ich aktywność przy użyciu smarftonów jest większa, niż kiedykolwiek wcześniej. Udział transakcji dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego, w porównaniu do II kwartału 2017 roku, wzrósł o 30%.

Pełny raport znajdziesz w tym miejscu, z kolei interaktywną mapę pod tym linkiem.

Źródło: criteo.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij