29 maja 2019

Polski rynek e-commerce rośnie w oczach. W tym roku zrobimy zakupy za 50 mld złotych!

Nikt nie ma wątpliwości, że rynek e-commerce z każdym rokiem będzie przyciągał coraz większe grono odbiorców. Najnowsze dane Digital Market Outlook Statista pokazują, o ile urośnie handel w Internecie w naszym kraju. Mowa tutaj o 6 mld dolarów w ciągu 4 lat i 50 mld złotych wydanych w tym roku.

Dynamiczne przyspieszenie

Polacy w wielu sprawach zostają w tyle za krajami Zachodu. Później dotarła do nas kolorowa telewizja, laptopy, smartfony czy Internet. Nie inaczej jest w przypadku zakupów za pośrednictwem sieci. Pierwsze serwisy wystartowały na przełomie wieków, jednak dopiero ostatnia dekada przyniosła dynamiczne zmiany. Według danych z Digital Market Outlook Statista w Polsce przez Internet kupuje około 15 milionów osób.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach nie tylko więcej z nas będzie robiło zakupy w sklepach internetowych, ale i będziemy więcej na nie wydawać. Polska znajduje się na 13. miejscu w rankingu najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. W ciągu 4 lat (2018-2022) jego wartość ma się zwiększyć aż o 6 miliardów dolarów. Warto dodać, że w 2015 roku był on wyceniany na 30 mld dolarów, co oznacza duży progres.

Smartfony rządzą!

Choć historia smartfonów jest niezwykle krótka, to w błyskawicznym tempie zastąpiły one zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy. Z naszych inteligentnych telefonów korzystamy również podczas zakupów w sieci. 68% badanych przyznało, że okazjonalnie kupuje przy użyciu smartfona. Z kolei niemal co drugi polski internauta (45%) co najmniej raz w tygodniu robi zakupy przy użyciu urządzenia mobilnego. Zaś 13% z nas korzysta tylko i wyłącznie ze smartfona. Dla konsumentów najważniejszymi zaletami zakupów mobilnych są szybkość (63%) oraz płatności one-click (33%).

Do wzięcia 50 mld złotych

Polscy klienci z każdym rokiem stają się coraz bardziej wymagający i oczekują od sklepów internetowych lepszej obsługi i oferty. Oznacza to, że przedsiębiorcy handlujący w sieci muszą błyskawicznie reagować na zmiany. Zwłaszcza, że mają wiele do zyskania, jak i stracenia. W 2019 roku Polacy wydadzą w sieci aż 50 miliardów złotych.

Źródło: interaktywnie.com

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Komentarze

  • Milioner napisał:

    06 czerwca 2019

    Branża e-commerce rozwija się w błyskawicznym tempie. Ilość użytkowników dokonujących zakupy w internecie rośnie, więc ilość sklepów również wzrasta. Co za tym idzie poprawia się jakość obsługi klienta oraz sklepy są zmuszone do zaoferowania atrakcyjniejszych cen.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij