15 września 2022

Nowy raport HTTPS w Google Search Console

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że ciągle nad czymś pracuje. Co za tym idzie, regularnie dostajemy informacje, że pojawiły się zmiany. Tym razem mogliśmy przeczytać, że szykowane są zmiany, o które prosili sami webmasterzy. O co dokładnie chodzi i kiedy możemy się ich spodziewać? Sprawdziliśmy to!

Spis treści:

  1. Nowy raport HTTPS
  2. HTTP a HTTPS
  3. Jakie terminy?

Nowy raport HTTPS

Na blogu Google Central Blog pojawiło się ogłoszenie, które donosi, że trwają prace nad utworzeniem nowego raportu HTTPS.

Jego zadaniem ma być pokazanie większej ilości informacji na temat stanu HTTPS witryny. Dzięki niemu ma być łatwiej zrozumieć, które witryny są obsługiwane przez HTTPS. Mamy też móc zrozumieć dlaczego niektórym się to nie udaje.

Raport ma pokazywać ile witryn zaindeksowanych adresów URL w obrębie Twojej strony to HTTP, a ile HTTPS.

HTTP a HTTPS

W tym miejscu jeszcze tylko szybkie przypomnienie czym różni się HTTP od HTTPS. Te dwa protokoły są do siebie podobne, ale to HTTPS używa lepszych zabezpieczeń. Pomaga on chronić sieci i użytkowników przed podszywaniem się, podsłuchiwaniem i atakami typu man-in-the-middle. Udaje mu się to dzięki szyfrowaniu połączeń między urządzeniem użytkownika a odwiedzaną stroną internetową.

Jakie terminy?

Tym razem nie możemy liczyć na szybkie działanie. Z umieszczonego na blogu ogłoszenia wynika, że proces uruchamiania nowego raportu potrwa kilka miesięcy. My będziemy ten temat cały czas monitorować i na pewno damy Wam znać, czy już możecie korzystać z nowych opcji.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Komentarze

  • wordweb napisał:

    17 września 2022

    Można to troszkę obejść 🙂 Najlepiej dodać 4 wersje witryn https, http, https www i http www i na każdej i na 3 niepoprawnych wersjach monitorować czy nic tam nie wpada. Nie mniej funkcja na pewno będzie przydatna 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij