18 listopada 2016

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej?

Każdy webmaster na początku swojej kariery zadaje sobie pytanie w jaki sposób może sprawić, by jego strona była tak zoptymalizowana, aby Google i inne znane wyszukiwarki działały korzystnie, jeśli chodzi o pozycjonowanie strony.

Proces rozwoju i konstrukcji wykorzystywany przy projektowaniu witryny musi obejmować wszystkie aspekty techniczne, których Google wymaga, aby w pełni zrozumieć treść witryny i skutecznie ją umieszczać w rankingach. Ta specjalistyczna wiedza może być trudna dla przeciętnego człowieka, ale dla webmasterów google narzędzia są bardziej pojęte. Poniżej krótkie streszczenie tematu.

zwroc-wage

1. Tworzenie zawartości strony, która jest bogata w przydatne informacje

Wskazane jest, aby aktualizować zawartość strony od czasu do czasu, gdyż ostatnia aktualizacja treści sprzyja w rankingach Google. Niektóre firmy oferują usługi copywritingu, które mogą ułatwić dostarczenie dobrze napisanej treści dla witryny.

2. Słowa i frazy kluczowe (meta tagi)

To wszystko to, co użytkownicy będą pisać, by znaleźć daną stronę – dlatego trzeba upewnić się, że strony witryny w rzeczywistości obejmują te słowa. Wyszukiwarki faworyzują trafność w treści i słowach kluczowych. Każdy renomowany webmaster musi specjalizować się w odpowiednich znaczników meta. Znana też dla niego musi być gęstość słów kluczowych.

3. Optymalizacja obrazu

Jeśli witryna oferuje wysokiej jakości obrazy i animacje te również mogą być optymalizowane na stronie za pomocą skryptów odpowiednich alt i tytuł tagów.

4. Wysokiej jakości linki zwrotne (backlinki) są bardzo ważne dla zwiększenia odsłon i ruch na stronie

Zwrotne linki to linki przychodzące do witryny lub strony internetowej z innego węzła internetowego. Dobrym przykładem tworzenia linków do witryny są dobrej jakości korzystne artykuły pochodzące z katalogów stron. Pisanie artykułów jest oferowane przez niektóre firmy oferujące projektowanie stron internetowych jako część pakietu marketingowego. Jako webmaster również powinieneś przemyśleć taką usługę.

5. Im większa liczba linków wewnętrznych tym lepiej

Linki wewnętrzne to tak zwane hiperłącza, umieszczane na swojej stronie – co jest również ważne przy zwiększeniu ruchu strony. Te linki prowadzące do innej strony na tej samej stronie internetowej umożliwiają gościem poruszać się po stronie internetowej, bez klikania na każdej stronie oddzielnie.

6. Linki Social Media i platform, takich jak Facebook i Twitter są również ważne dla wyszukiwarki

Social media pozwalają na rozprzestrzenianie zasięgu online szybciej i poza tym platformy te oferują łączenie się z ruchem na stronie o wysokiej jakości.

7. Responsywne projektowanie stron internetowych

Ze względu na wzrost wykorzystania smartfonów i tabletów znaczenie mobilnie przyjaznych stron internetowych stało się ważne i to jest duży dodatni plus w SEO. Elastyczne ramy witryn zapewniają wygodę dla użytkownika gdy ten buszuje po stronie internetowej – może ją obejrzeć na wielu urządzeniach i dopasować do różnych rozmiarów ekranu, ponieważ dostosowuje strona wyświetla się odpowiednio.

8. Dodaj swoją witrynę do Search Console (dawniej: Google Webmaster Tools)

Jest to konsola wyszukiwania, który monitoruje i utrzymuje obecność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Oferuje narzędzia pozwalające webmasterom złożyć i sprawdzić wiele aspektów serwisu, takich jak szybkość indeksowania, ilość wewnętrznych i zewnętrznych linków, sitemap (lista stron na miejscu), linki, etc.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
Jakub Wasielewski

Jakub Wasielewski

W roku 2012 założyłem firmę The First i rok później zająłem 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Pozycjonowania. Ponad 11 lat w branży marketingu internetowego.

Komentarze

 • Paula napisał:

  18 listopada 2016

  Przy wysokiej jakości linkach warto dodać, co to znaczy, że są wysokiej jakości, na jakie parametry powinniśmy zwracać uwagę. A jeśli chodzi o responsywność to chyba must have w związku z nadchodzącym indeksem Google mobile-first. Tak jak napisałeś, dobrze o tym pomyśleć od razu przy projektowaniu strony, żeby później nie tracić czasu na zmiany. PS GWT to już Google Search Console – nie żebym się czepiała, ale dla kogoś dopiero zgłębiającego wiedzę może to wprowadzać w błąd;) Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Jakub Wasielewski

   Jakub Wasielewski napisał:

   18 listopada 2016

   Powstaje nowy artykuł na temat jakości linków, wkrótce będzie obszerna informacja na ten temat i podlinkowanie z tego artykułu.

   GWT – poprawię, słuszna uwaga.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij