30 kwietnia 2019

Komunia Święta okazją do zarobku. Coraz więcej Polaków kupuje prezenty w sieci

Wraz z początkiem maja w Polsce zaczyna się okres przystępowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Dla właścicieli sklepów zaś jest to czas wytężonej pracy. W tym roku ruch w sieci będzie znacznie większy, niż w poprzednim.

Intensywny miesiąc

W przypadku Komunii Świętej nie ma jednego i niezmiennego terminu, w jakim należy przystąpić do tego sakramentu. Przyjęło się, że okres komunijny trwa od pierwszej do ostatniej niedzieli maja, jednak konkretny termin ustalany jest przez każdą z parafii. Dlatego może się zdarzyć, że w jednym mieście Komunia Święta odbywać się będzie w różne dni.

Dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych oznacza to, że okres od kwietnia do maja to czas zamówień prezentów. Czasy, w których kupowaliśmy dzieciom komunijnym Biblię oraz zegarek należą już do przeszłości. Co dziś znajduje się na liście prezentowej? Odpowiedzi udziela raport portalu Ceneo.pl.

Drogo i z przepychem

Komunia Święta to bezsprzecznie jeden z najbardziej „dochodowych” dni w życiu człowieka. I choć nie brzmi to najweselej, duchowy aspekt tego wydarzenia zatracił na znaczeniu. Spójrzmy na listę tegorocznych najpopularniejszych prezentów, wśród których prym wiedzie elektronika.

Pierwsze miejsce należy do rowerów. Na podium zmieściły się również deskorolki oraz dewocjonalia. W pierwszej dziesiątce znajdziemy także: zegarki, hulajnogi, smartfony, rolki, smartwatche, konsole do gier oraz sportowe kamery.

Ile to wszystko kosztuje? Serwis Ceneo.pl szacuje, że statystyczny Polak zostawi w sklepie internetowym 550 złotych.

Zwiększony ruch na stronie

Praktycznie przed każdym „prezentowym okresem” (Boże Narodzenie, Dzień Matki, Dzień Dziecka, itp.), sklepy internetowe notują zauważalne wzrosty ruchu i sprzedaży. Nie inaczej jest w przypadku Komunii Świętej. W porównaniu z ubiegłym rokiem zainteresowanie zakupami w sieci wzrosło o 28%!

Źródło: biznes.radiozet.pl/dlahandlu.pl

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij