09 maja 2024

Kolejny mit o domenach obalony – „news” w nazwie dozwolony

Nazwa domeny, pod którą będzie funkcjonować nasza strona to bardzo znacząca kwestia. Od tego zależy w jakimś procencie, czy nasz biznes odniesie sukces w sieci. Zatem nie brakuje spekulacji na ten temat. Poruszane już były kwestie słów kluczowych w adresie strony, a także domniemanej szkodliwości myślników. Tym razem światło dzienne ujrzała teoria, że “news” w nazwie może źle wpłynąć na pozycjonowanie. 

Mueller odpowiada w wątku na Search Central Help 

Pod koniec lipca 2023 roku, John Mueller z Google otworzył wątek, w którym dozwolone jest zadawanie pytań dotyczących nazwy domeny i wątpliwości z tym związanych. Do dnia dzisiejszego (09.05.24), temat doczekał się 117 odpowiedzi. Być może nie jest to wiele, biorąc pod uwagę, że dyskusja toczy się na oficjalnej stronie Google, jednak warto pamiętać, że SEOwcy zwykle wymieniają się opiniami na X lub Reddicie. 

Niedawno padło pytanie od użytkownika podpisanego jako Mike Hardaker: 

Adres url mojej strony to mtnweekly.com, a nazwa strony to Mountain Weekly News. Powiedziano mi, że nie mogę mieć słowa “news” w nazwie strony? 

To jest mój blog, który mam od 20 lat. Zacząłem w Colorado, zajmująć się newsami sportowymi i rozrywkowymi. Teraz jestem w Jackson Hole, Wyoming. Wciąż zajmuję się sportami, ale jest więcej recenzji produktowych związanych z górskimi sportami. 

Wątpliwości autora zostały jednak szybko rozwiane przez Johna Muellera, który postanowił odpowiedzieć: 

Cześć Mike – wygląda na to, że nazwa strony pokazuje się poprawnie. Z punktu widzenia wyszukiwania, to w porządku, by mieć “news” w nazwie strony. 

Zdecydowanie jest to dobra wiadomość, zarówno dla Mike’a z Wyoming, jak i dla właścicieli polskojęzycznych stron. Wśród nich nie brakuje takich, które mają w nazwie i domenie słowo “news”, kojarzące się nieodmiennie, także Polakom, z aktualnościami i szybkim dostępem do informacji. 

Przykład poniżej:

Jak widać, strona nie ma problemów z wyświetlaniem się w SERP: 

  Przyjmuję do wiadomości, że moje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przedstawione pytania/wnioski.
  Dowiedz się więcej na temat ochrony Twojej prywatności
  Udostępnij dalej

  Podobał Ci się artykuł?

  Zobacz naszą ofertę!

  The First

  Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

  Dodaj komentarz

  Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

  Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

  Zamknij