22 stycznia 2020

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym — strategia dla zdecydowanych

Inspiracją dla tego wpisu jest raport Gemius dla E-commerce Polska „E-commerce w Polsce 2019” i artykuł Gemius „38% internautów wciąż nie kupuje online – raport „E-commerce w Polsce”.

Źródło: https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/id-38-internautow-wciaz-nie-kupuje-online-raport-e-commerce-w-polsce.html

Jak wynika z raportu, grupa osób, które nie robią zakupów online stale maleje i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Z roku na rok nieprzekonanych będzie coraz mniej. Wszystko to są potencjalni klienci, o których także możesz zawalczyć.

Skłonienie do zakupów w sklepie internetowym kogoś, kto nigdy nie robił zakupów online jest ambitnym zadaniem, ale to ciekawa i warta uwagi nietypowa strategia marketingowa.

Jak przekonać do pierwszych zakupów online w Twoim sklepie internetowym?

1. Zadbaj o wyczerpujący opis produktu i dobre zdjęcia.

Aż 37% ankietowanych wśród powodów powstrzymujących przed zakupami w sklepie internetowym wymienia chęć kontaktu fizycznego z produktem. Jednocześnie 11% uważa, że do zmian preferencji mogłyby przekonać dokładne opisy produktu. Dobre opisy produktów nie tylko zawierają odpowiednie frazy kluczowe. Przede wszystkim powinny pomóc niezdecydowanemu klientowi podjąć odpowiednią decyzję. Podaj tabele rozmiarów, specyfikację techniczną. Dobrym posunięciem będą też opinie klientów (social proof).

2. Jeżeli oferujesz niższe ceny niż konkurencja — mów o tym głośno.

Warto pamiętać, że dla wielu klientów, czynnikiem decyzyjnym o zakupie jest właśnie cena. Jeżeli oferujesz niższe ceny produktu niż w sklepach stacjonarnych, wykorzystaj ten argument podczas tworzenia reklam — chociażby „U nas ceny na które Cię stać”. Dla wielu będzie to z pewnością zaskoczeniem, ale aż 15% ankietowanych twierdzi, że do zakupów skłoniłaby ich własna lepsza sytuacja finansowa, co oznacza, że te osoby uważają zakupy online za droższą opcję. Jak wiemy — raczej niesłusznie.

3. Zadbaj o zaufanie — jasne zasady zakupów, zwrotów i reklamacji.

Zaufanie do zakupów online to słowo klucz dla wielu nieprzekonanych. Na zwiększenie zaufania do sklepu składają się między innymi:

 • bezpieczne formy płatności,
 • duży wybór możliwych form płatności,
 • korzystne warunki gwarancji,
 • przejrzyste warunki zwrotów umieszczone w widocznym miejscu.

A Ty, jakie masz pomysły na przyciągnięcie do sklepu nowych klientów?

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Komentarze

 • Paweł napisał:

  20 lutego 2020

  I zadbaj o dobry marketing, bo jeśli klient nie trafi na twoją stronę to nawet posiadając produkty sporo tańsze, cudowne opisy, 100 lat gwarancji i darmową dostawę nic nie sprzedasz, bo sklep nie będzie generował ruchu 🙂

  Odpowiedz
 • Julita napisał:

  21 lutego 2020

  Otwarłam niedawno swój sklep internetowy z włóczką, wasze porady na razie wydają mi się czarną magią, ale na pewno skorzystam, gdy już je zrozumiem. Będę śledzić wasz blog i mam nadzieje na więcej porad, bo chciałabym rozwinąć dobrze mój sklep.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij