13 maja 2021

Google kontra Spam

Nie ma chyba osoby, która nie denerwowałaby się na wszechobecny spam. Nic w tym dziwnego, bowiem atakuje on w każdej formie. Z pomocą ma przyjść Google, a dokładniej jego narzędzia w postaci sztucznej inteligencji (Al). Jak sama firma podkreśla wykorzystała całe swoje doświadczenie, by zbudować narzędzie walczące ze znanymi już rodzajami spamu, a także takie, które będzie rozpoznawało nowe trendy.

Samo Google podkreśla, że do tej pory udało jej się zmniejszyć liczbę witryn z automatycznie generowaną i pobieraną treścią o ponad 80%, co trzeba przyznać że jest bardzo dobrym osiągnięciem.

Zagrożeniem, które dość mocno szerzy się w sieci jest obecnie hack w witrynie. Polega ona na tym, że spamerzy włamują się do witryny i dodają nowe strony z linkami do innych witryn. Nazywane jest to hackowaniem japońskich słów kluczowych, ponieważ powoduje dodanie stron w języku japońskim. Co więcej takie działanie spamerów może prowadzić nawet do przejęcia konta w Google Search Console. Google zaznacza, że przechwytuje taki spam, a jej sztuczna inteligencja zwiększyła wydajność przechwytywania o ponad 50%.

Robot Google cały czas przeszukuje sieć w poszukiwaniu stron internetowych do zaindeksowania i umieszczenia na liście wyników wyszukań. Na tym etapie może również przechwytywać spam. Jeśli ten przedostanie się do indeksu, to powinien zostać zablokowany przed umieszczeniem w rankingu.

Oczywiście jak można się łatwo domyślić mimo starań Google nie cały spam zostanie zablokowany. Związane jest to oczywiście z coraz to nowszymi sposobami na jego umieszczanie w sieci. Mimo to, dobrze wiedzieć że problem jest widziany i trwają prace nad jego wyeliminowaniem.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij