23 maja 2018

Google dezaktywuje nieaktywne konta AdWords

Pierwsza informacja o planach Google została opublikowana 20 marca na Twitterze. Likwidacją mają zostać objęte konta, na których nie odnotowano żadnych wydatków na reklamę w ciągu 15 miesięcy. 8 marca ogłoszono jednak zmianę planów – także poprzez tweetta na koncie Google AdWords. Pierwotnie konta miały być usuwane od końca marca. Teraz ten termin został wydłużony do połowy maja. Według oficjalnego przekazu decyzja ma na celu przyśpieszyć działanie AdWords.

Jak uniknąć likwidacji konta?

Google nie podaje konkretnego dnia, od którego ma się rozpocząć dezaktywacja. Oznacza to, że można się jej spodziewać w każdej chwili. By uniknąć likwidacji, należy po prostu szybko zainwestować w reklamę. Trudno nie odnieść wrażenia, że decyzja ma na celu pobudzenie do inwestycji mniej aktywnych użytkowników. Traktując przekaz literalnie, wystarczy wydać na kampanię jakąkolwiek kwotę. Co ciekawe, według deklaracji, zmiany nie dotyczą Planera Słów Kluczowych. Obecnie jednak nie wiadomo, w jaki sposób będą mogli korzystać z niego użytkownicy bez aktywnego konta.

Usunięte konto AdWords – co można zrobić

Jeżeli nie chcesz teraz inwestować żadnych funduszy tylko po to, by konto pozostało aktywne, istnieje alternatywa.Możesz nie robić nic i pozwolić, by konto Google AdWords zostało zlikwidowane. Wtedy dezaktywujesz je bezpłatnie w dowolnej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Ważne jednak, że jeżeli w ciągu trzech miesięcy od dezaktywacji nie zostanie wypuszczona żadna płatna kampania, konto zostanie ponownie wygaszone. Czas pokaże, czy ta strategia przyniesie Google oczekiwane zyski i mobilizację nieaktywnych użytkowników. Pomijając nierozstrzygniętą kwestię Planera Słów Kluczowych – ciekawą kwestią jest, czy użytkownicy, którzy przez ponad rok nie zdecydowali się na kampanię reklamową, będą czuli realną potrzebę utrzymania aktywnego konta.

Instrukcja dezaktywacji konta Google AdWords jest bardzo prosta – znajdziesz ją na stronie pomocy Google (https://support.google.com/adwords/answer/2375392). Warto jednak zapamiętać, że zlikwidowanego konta nie można aktywować z poziomu interfejsu API Google AdWords.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!
The First

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Komentarze

  • Radek napisał:

    24 maja 2018

    Mam jakieś stare konto, więc w sumie dobry pomysł na świeży start

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij