04 marca 2019

Google Ads wprowadza trzy nowe funkcjonalności – sprawdź, co ułatwi pracę reklamodawcom

21 lutego na oficjalnym blogu Google Ads pojawiła się informacja o wprowadzeniu kolejnych funkcjonalności reklam displayowych. Wśród nowych możliwości wymienione zostały zasoby wideo, nowe rodzaje raportów i karta sprawdzająca siłę reklamy.

1. Zasoby wideo

Akshay Dayal, Product Manager, Display Ads, zachęca do korzystania z nowych udogodnień, zwłaszcza w zakresie responsywnych reklam wideo. Trwające maksymalnie do 30 sekund materiały mają być w pełni dostosowane do ekranów o różnych wielkościach.

2. Nowe raporty o najlepszych połączeniach

Nowe raporty dają lepszy obraz, jakie połączenia formatów reklamy displayowej przynoszą najlepsze rezultaty. Osobne sekcje będą pokazywać wyniki dotyczące reklam tekstowych, obrazów, wideo czy reklam dynamicznych. Dzięki udoskonalonej analityce można będzie sprawdzić, który typ reklam jest najskuteczniejszy i podejmować trafniejsze decyzje w przyszłości.

3. Karta siły reklamy

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością nowa karta siły reklamy. Jej zadaniem jest pomoc w optymalizacji reklamy na etapie jej konfiguracji. Nowa funkcja wskazuje elementy wymagające poprawy. Sprawdzone zostaną m.in. długość i unikalność nagłówka, grafika i jej opis. Opcja może być szczególnie przydatna dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy nie korzystają ze wsparcia profesjonalistów.

Co myślicie o zmianach? Na jakie nowe opcje Google Ads czekacie?

Sprawdź źródło na blogu Google Ads: https://support.google.com/google-ads/answer/9260895

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Komentarze

  • Piotrek napisał:

    05 marca 2019

    Google Ads to świetne narzędzie, które ma ogromny potencjał. Trzeba jednak znać jego podstawy i starać się ciągle rozwijać, gdyż jak widać ciągle wprowadzane są coraz to nowsze funkcjonalności 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij