25 sierpnia 2017

Gmail – reklama GSP w Adwords. Wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Reklama w Gmail to stosunkowo nowy format, została udostępniona na polski rynek w 2013 roku. Wdrożenie GSP (Gmail Sponsored Promotions) zostało poprzedzone dokładnymi testami, w efekcie reklamodawcy zyskali nowe, skuteczne narzędzie do kontaktu z klientem.

Poczta gmail jest powszechnie ceniona za brak nachalnych reklam, spamujących skrzynkę. Reklamy w gmailu są wręcz przeciwieństwem spamu. Ich forma jest o wiele bardziej subtelna, przypomina w dużym stopniu inne wiadomości. Krótka, tekstowa zajawka zachęca do kliknięcia w reklamę, dopiero na tym etapie użytkownik widzi przygotowaną kreację marketingową w całej okazałości. Reklamy w Gmail łatwo jest też zamknąć i są dobrze dopasowane do profilu użytkownika, co wpływa na ich skuteczność.

Tworzenie reklam w Gmailu

Aby tworzyć reklamy wyświetlane w Gmailu, musisz mieć aktywne konto w Google AdWords. Następnie utwórz nową kampanię, możesz w tym celu skorzystać np.: z gotowych szablonów. Twoja reklama może mieć formę grafiki, animacji czy nawet formularza zapisu. Pamiętaj, że kampanie GSP zaliczają się do kategorii reklam spersonalizowanych, dlatego o wiele sztywniejsze są wymagania wobec nich. Do emisji dopuszczalne są wyłącznie reklamy o wysokiej trafności i stopniu dopasowania.

Szczegółowe instrukcje znajdziesz w samouczkach Google:
https://support.google.com/adwords/answer/6105478?hl=pl

Zasady reklam AdWords:
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6008942

Zalety reklamy na gmailu:

– wysokie dopasowanie do odbiorcy
– nienachalna forma
– wsparcie od Google w zakresie optymalizacji reklamy

Wady reklamy na gmailu:

– większe wymagania na etapie tworzenia kreacji
– ograniczenia w zakresie remarketingu
– ograniczenia tematyczne

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij