16 marca 2023

Co nowego w świecie AI? ChatGPT-4 wkracza na salony!

Nie da się zaprzeczyć, że sztuczna inteligencja to temat, w którym dużo się dzieje. Wpływ AI zaczynamy odczuwać w wielu dziedzinach życia i nie chodzi tutaj już tylko o studentów, którzy wykorzystują ChatGPT jako pomoc naukową. Ludzie biznesu i specjaliści SEO znajdują dla tej technologii różne zainteresowania. Lista zadań, które można jej powierzyć prawdopodobnie wciąż będzie rosła, biorąc pod uwagę, że od OpenAI wciąż dostajemy coś nowego. Przyszła właśnie pora na wprowadzenie GPT-4 oraz współpracę ze Slackiem. Co więcej, HubSpot też zaczyna interesować się sztuczną inteligencją.

Spis treści:

  1. GPT-4 dla użytkowników premium
  2. ChatGPT na Slacku
  3. HubSpot zapowiada wprowadzenie narzędzi AI

GPT-4 dla użytkowników premium

OpenAI już jakiś czas temu zapowiedziało, że wkrótce do gry wkroczy ChatGPT-4 i ten moment właśnie nadszedł. Kto może z nim obcować? Użytkownicy Binga już mieli okazję pracować na jego wczesnej wersji. Posiadacze ChatGPT Plus także mają już dostęp do ulepszonej wersji programu. Na ten moment osoby, które korzystają z darmowych kont, nie odczują skutków aktualizacji.

W założeniu nowy model językowy ma być bardziej wiarygodny, kreatywny i lepiej radzić sobie ze szczegółowymi instrukcjami. Po 6 miesiącach pracy nad ulepszeniem, opartej na feedbacku od użytkowników oraz eksperckich opiniach, udało się oddać do użytku oprogramowanie, które lepiej od wcześniejszych modeli wypada w testach zaprojektowanych dla ludzi. O 82% zmniejszyło się też prawdopodobieństwo, że Chat wygeneruje niedozwolone treści. Oprócz tego pojawiły się nowe możliwości, takie jak generowanie odpowiedzi na podstawie wprowadzonego obrazka.

Oczywiście wciąż istnieją pewne ograniczenia, których do tej pory sztucznej inteligencji nie udało się pokonać. Wciąż zdarza się, że AI miesza fakty i popełnia błędy w rozumowaniu. Co więcej, wersja GPT-4 nie ma wiedzy o wydarzeniach, które miały miejsce po wrześniu 2021 roku. Mimo to w sieci pojawiają się już pozytywne opinie na temat tej aktualizacji, a sami developerzy zdają się być zadowoleni z efektów swoich wysiłków.

ChatGPT na Slacku

Slack to komunikator oraz narzędzie, z którego korzysta wiele firm. Jego twórcy niedawno ogłosili, że za sprawą OpenAI pojawią się nowe funkcje. Aplikacja jest obecnie w fazie beta, ale kiedy już zmiany wejdą w życie, użytkownicy będą mogli wykorzystać ChatGPT do researchu, podsumowań konwersacji oraz tworzenia treści.

HubSpot zapowiada wprowadzenie narzędzi AI

Firmy zajmujące się oprogramowaniem CRM również widzą ogromny potencjał w sztucznej inteligencji. Tym razem nowe narzędzia związane z AI planuje wprowadzić HubSpot. Funkcje, którymi będą mogli cieszyć się użytkownicy to między innymi asystent contentu oraz konwersacyjny bot ChatSpot.

Udostępnij dalej

Podobał Ci się artykuł?

Zobacz naszą ofertę!

The First

Pozycjonujemy Po Mistrzowsku

Dodaj komentarz

Strona używa ciasteczek. Potwierdź, aby kontynuować. Nasza Polityka Prywatności więcej

Cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby umożliwić Ci najlepszy sposób przeglądania strony.

Zamknij